SM-HISTORIK

Här är Spårvägens alla 921 SM-guld (till och med 10 augusti 2022) i kronologisk ordning.

Nr Idrott Medaljör/er Gren År Övrigt
1 Friidrott Lag terräng 8 km 1930
2 Friidrott Lag terräng 8 km 1931
3 Tyngdlyftning Alvar Röstlund 82,5 kg 1937
4 Tyngdlyftning Harry Dahlgren Enarm 1939
5 Tyngdlyftning Alvar Röstlund 82,5 kg 1940
6 Tyngdlyftning Harry Dahlgren 82,5 kg 1940
7 Tyngdlyftning Harry Dahlgren Enarm 1940
8 Friidrott Gunnar Bratt 8 km 1942
9 Friidrott Lag terräng 8 km 1942
10 Friidrott Gösta Tegerholm 10 000 m 1942
11 Tyngdlyftning Harry Dahlgren Enarm 1942
12 Tyngdlyftning Harry Dahlgren 82,5 kg 1943
13 Friidrott Gunnar Bratt 8 km 1943
14 Friidrott Gunnar Bratt 10 000 m 1943
15 Tyngdlyftning Harry Dahlgren 82,5 kg 1944
16 Friidrott Lag terräng 8 km 1944
17 Friidrott Lag 10 000 m 10 000 m 1944
18 Friidrott Gunnar Bratt 8 km 1946
19 Friidrott Lag terräng 8 km 1946
20 Friidrott Lag terräng 8 km 1947
21 Friidrott Lag 10 000 m 10 000 m 1947
22 Friidrott Gösta Tegerholm 25 000 m 1947
23 Skidorientering Alf Källman Skidorientering 1951
24 Tyngdlyftning Georg Brunstedt +90 kg 1953
25 Tyngdlyftning Ingemar Lyshag 67,5 kg 1955
26 Tyngdlyftning Ingemar Lyshag 67,5 kg 1956
27 Tyngdlyftning Lag-SM tyngdlyftning 1961
28 Rodd Kerstin Hamrin singel 1961
29 Tyngdlyftning Lag-SM tyngdlyftning 1962
30 Tyngdlyftning Lag-SM tyngdlyftning 1963
31 Tyngdlyftning Enar Edberg 60 kg 1963
32 Brottning Karl-Åke Axelsson fristil 1963
33 Brottning Urban Frändfors fristil 1963
34 Tyngdlyftning Enar Edberg 60 kg 1964
35 Tyngdlyftning Enar Edberg 60 kg 1965
36 Brottning Karl-Åke Axelsson fristil 1965
37 Brottning Rick Sylvester fristil 1966
38 Brottning Göran Johansson fristil 1966
39 Bordtennis Marita Neidert damdubbel 1970
40 Bordtennis Marita Neidert damsingel 1970
41 Friidrott Raimo Pihl spjut 1970
42 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1971
43 Bordtennis Marita Neidert/Siv Pettersson damdubbel 1971
44 Varpa Lennart Westerberg centimeter 1971
45 Friidrott Anders Arrhenius kula 1971
46 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1972
47 Badminton Sture Johnsson herrdubbel 1972
48 Simning Per Berglund 100 fjäril 1972
49 Friidrott Börje Konstenius 4 km 1972
50 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1973
51 Badminton Karin Lindqvist damdubbel 1973
52 Tyngdlyftning Bo Johansson 110 kg 1973
53 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 medley 1973
54 Simning Jeanette Pettersson I: 200 bröst 1973
55 Simning Lagkapp herrar I: 4×200 1973
56 Simning Per Berglund 100 fjäril 1973
57 Friidrott Stafett herrar 4×800 1973
58 Friidrott Sverker Svensson 800 m 1973
59 Vattenpolo Herrar 1973
60 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1974
61 Friidrott Stafett herrar 4×800 1974
62 Friidrott Raimo Pihl femkamp 1974
63 Simning Lagkapp herrar 4×100 medley 1974
64 Simning Bob Casting 100 fjäril 1974
65 Friidrott Raimo Pihl spjut 1974
66 Vattenpolo Herrar 1974
67 Brottning Deszö Berescky fristil 1974
68 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1975
69 Brottning Lars-Erik Nilsson grekromersk 1975
70 Tyngdlyftning Björn Hedin 82,5 kg 1975 stöt
71 Brottning Lag-SM fristil 1975
72 Friidrott Helena Pihl 100 m häck 1975
73 Vattenpolo Herrar 1975
74 Brottning Patrik Kjellberg fristil 1975
75 Brottning Hans Antonsson fristil 1975
76 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1976 ryck
77 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1976 stöt
78 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1976 sammanlagt
79 Tyngdlyftning Juhani Mursu 75 kg 1976 stöt
80 Tyngdlyftning Juhani Mursu 75 kg 1976 sammanlagt
81 Friidrott Raimo Pihl spjut 1976
82 Tennis Leif Johansson/Terje Larsen dubbel 1976 utomhus
83 Friidrott Helena Pihl femkamp 1976
84 Friidrott Raimo Pihl tiokamp 1976
85 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1977
86 Bordtennis Marita Neidert/Birgitta Rådberg damdubbel 1977
87 Friidrott Pär Wallin 10 000 m 1977
88 Friidrott Anders Arrhenius kula 1977
89 Friidrott Helena Pihl 100 m häck 1977
90 Friidrott Pär Wallin 5000 m 1977
91 Brottning Patrik Kjellberg fristil 1977
92 Bordtennis Ulf Thorsell/Birgitta Rådberg mixed dubbel 1978
93 Brottning Patrik Kjellberg grekromersk 1978
94 Vattenpolo Herrar 1978
95 Friidrott Pär Wallin 10 000 m 1978
96 Friidrott Raimo Pihl spjut 1978
97 Friidrott Anders Arrhenius kula 1978
98 Friidrott Helena Pihl 100 m häck 1978
99 Friidrott Pär Wallin 5000 m 1978
100 Brottning Sonny Broman fristil 1978
101 Brottning Abbas Asly fristil 1978
102 Brottning Deszö Berescky fristil 1978
103 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1979 ryck
104 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1979 stöt
105 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1979 sammanlagt
106 Brottning Patrik Kjellberg grekromersk 1979
107 Friidrott Anders Arrhenius kula 1979
108 Friidrott Lars Holmblad diskus 1979
109 Friidrott Pär Wallin 5000 m 1979
110 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1979
111 Brottning Sonny Broman fristil 1979
112 Brottning Deszö Berescky fristil 1979
113 Brottning Frank Andersson grekromersk 1980
114 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1980
115 Brottning Deszö Berescky fristil 1980
116 Brottning Frank Andersson fristil 1980
117 Bordtennis Jan-Ove Waldner/Mikael Appelgren herrdubbel 1981
118 Bordtennis Mikael Appelgren herrsingel 1981
119 Brottning Patrik Kjellberg grekromersk 1981
120 Brottning Frank Andersson grekromersk 1981
121 Brottning Roger Öberg grekromersk 1981
122 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1981 stöt
123 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1981 sammanlagt
124 Simning Annelie Wennberg I: 200 fjäril 1981
125 Friidrott Stafett herrar 4×100 1981
126 Friidrott Christer Garpenborg 100 m 1981
127 Friidrott Anders Hoffström längd 1981
128 Friidrott Nina Persson längd 1981
129 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1981
130 Tennis Lag-SM herrar tennis 1981 inomhus
131 Bordtennis Jan-Ove Waldner/Annelie Hernvall mixed dubbel 1982
132 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrdubbel 1982
133 Bordtennis Annelie Hernvall damdubbel 1982
134 Brottning Sonny Broman grekromersk 1982
135 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1982 ryck
136 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1982 stöt
137 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1982 sammanlagt
138 Simning Annelie Wennberg I: 200 fjäril 1982
139 Friidrott Anders Skärvstrand kula 1982
140 Friidrott Anders Hoffström längd 1982
141 Friidrott Lag-SM damer friidrott 1982
142 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1982
143 Brottning Roger Säll fristil 1982
144 Brottning Claes Axelsson fristil 1982
145 Bordtennis Jan-Ove Waldner/Annelie Hernvall mixed dubbel 1983
146 Bordtennis Annelie Hernvall damdubbel 1983
147 Bordtennis Lars Franklin herrdubbel 1983
148 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1983
149 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1983 ryck
150 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1983 stöt
151 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1983 sammanlagt
152 Bordtennis Lag-SM herrar bordtennis 1983
153 Brottning Lag-SM fristil 1983
154 Simning Annelie Wennberg I: 200 fjäril 1983
155 Friidrott Stafett damer 4×800 1983
156 Friidrott Lena Möller 100 m 1983
157 Simning Ulrika Sandmark 1500 m fritt 1983
158 Simning Annelie Wennberg 200 fjäril 1983
159 Simning Ulrika Sandmark 800 m 1983
160 Brottning Kent Andersson fristil 1983
161 Brottning Claes Axelsson fristil 1983
162 Brottning Kent Andersson grekromersk 1984
163 Bordtennis Annelie Hernvall damdubbel 1984
164 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1984
165 Bordtennis Lag-SM herrar bordtennis 1984
166 Brottning Lag-SM fristil 1984
167 Friidrott Stafett damer 4×100 1984
168 Friidrott Stafett damer 4×800 1984
169 Friidrott Annette Tånnander sjukamp 1984
170 Friidrott Anders Skärvstrand kula 1984
171 Friidrott Anette Westerberg 1500 m 1984
172 Friidrott Lag-SM damer friidrott 1984
173 Brottning Kent Andersson fristil 1984
174 Brottning Claes Axelsson fristil 1984
175 Brottning Parviz Khosravi fristil 1984
176 Bordtennis Jan-Ove Waldner/Annelie Hernvall mixed dubbel 1985
177 Friidrott Lag terräng kvinnor 4 km 1985
178 Friidrott Stafett damer 4×100 1985
179 Simning Ulrika Sandmark 1500 m 1985
180 Friidrott Gunilla Andrén 800 m 1985
181 Brottning Claes Axelsson fristil 1985
182 Brottning Parviz Khosravi fristil 1985
183 Brottning Örjan Jansson fristil 1985
184 Friidrott Anders Skärvstrand I: kula 1986
185 Friidrott Anders Hoffström I: längd 1986
186 Friidrott Lena Möller I: 60 m 1986
187 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrdubbel 1986
188 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1986
189 Styrkelyft Taina Ståhl 90 kg 1986
190 Tyngdlyftning Klas-Åke Björklund 82,5 kg 1986 ryck
191 Tyngdlyftning Klas-Åke Björklund 82,5 kg 1986 sammanlagt
192 Brottning Lag-SM herrar fristil 1986
193 Friidrott Lag terräng kvinnor 4 km 1986
194 Friidrott Stafett damer 4×100 1986
195 Friidrott Lag-SM damer friidrott 1986
196 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1986
197 Simning Annelie Wennberg 200 fjäril 1986
198 Friidrott Pär Wallin 10 000 m 1986
199 Friidrott Lena Möller 100 m 1986
200 Friidrott Anders Skärvstrand kula 1986
201 Friidrott Gunilla Andrén 1500 m 1986
202 Friidrott Anders Hoffström längd 1986
203 Brottning Parviz Khosravi fristil 1986
204 Brottning Tapio Hiltunen fristil 1986
205 Brottning Örjan Jansson fristil 1986
206 Friidrott Anders Skärvstrand I: kula 1987
207 Friidrott Jonas Röjdmark I: längd 1987
208 Friidrott Christina Nordström I: höjd 1987
209 Friidrott Lena Möller I: 60 m 1987
210 Brottning Frank Andersson grekromersk 1987
211 Styrkelyft Anna Maija Honka 44 kg 1987
212 Styrkelyft Taina Ståhl 90 kg 1987
213 Brottning Lag-SM herrar fristil 1987
214 Tyngdlyftning Klas-Åke Björklund 82,5 kg 1987 ryck
215 Bordtennis Lag-SM herrar bordtennis 1987
216 Friidrott Lag-SM damer friidrott 1987
217 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1987
218 Friidrott Anette Westerberg 3000 m 1987
219 Friidrott Taina Ståhl diskus 1987
220 Friidrott Anders Hoffström längd 1987
221 Brottning Kent Andersson fristil 1987
222 Brottning Tapio Hiltunen fristil 1987
223 Brottning Kent Andersson fristil 1988
224 Brottning Tapio Hiltunen fristil 1988
225 Badminton Christine Magnusson damsingel 1988
226 Badminton Thomas Kihlström/Christine Magnusson mixed dubbel 1988
227 Badminton Christine Magnusson damdubbel 1988
228 Friidrott Birgitta Wåhlin I: 3000 m 1988
229 Friidrott Kerstin Göransson I: 400 m 1988
230 Bordtennis Johan Fallby mixed dubbel 1988
231 Styrkelyft Anna Maija Honka 48 kg 1988
232 Styrkelyft Taina Ståhl 90 kg 1988
233 Brottning Lag-SM herrar fristil 1988
234 Friidrott Lag terräng kvinnor 4 km 1988
235 Friidrott Lag terräng män 4 km 1988
236 Friidrott Anette Westerberg 3000 m 1988
237 Badminton Christine Magnusson damsingel 1989
238 Badminton Christine Magnusson damdubbel 1989
239 Friidrott Mikael Andersson I: 1500 m 1989
240 Friidrott Örjan Hemström I: 3000 m 1989
241 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1989
242 Styrkelyft Anna Maija Honka 48 kg 1989
243 Cykel Bengt Ring 180 km linjelopp 1989
244 Friidrott Anette Westerberg 3000 m 1989
245 Friidrott Anette Westerberg 1500 m 1989
246 Friidrott Christina Nordström höjd 1989
247 Badminton Christine Magnusson damsingel 1990
248 Badminton Christine Magnusson damdubbel 1990
249 Brottning Per-Olle Lindahl grekromersk 1990
250 Friidrott Örjan Hemström 12 km 1990
251 Friidrott Lag terräng män 12 km 1990
252 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1990
253 Friidrott Claes Albihn 110 m häck 1990
254 Badminton Jens Olsson herrsingel 1991
255 Friidrott Sören Tallhem I: kula 1991
256 Badminton Lag-SM badminton 1991
257 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrdubbel 1991
258 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1991
259 Simning Anders Holmertz 100 m fritt 1991
260 Simning Anders Holmertz 400 fritt 1991
261 Friidrott Sören Tallhem kula 1991
262 Simning Anders Holmertz 200 m 1991
263 Simning Anders Holmertz 1500 m 1991
264 Cykel Niklas Kindåker 180 km linjelopp 1991
265 Simning Anders Holmertz I: 400 m 1991
266 Simning Anders Holmertz I: 200 medley 1991
267 Simning Anders Holmertz I: 200 1991
268 Badminton Lim Xiao Qing damsingel 1992
269 Friidrott Sören Tallhem I: kula 1992
270 Friidrott Claes Albihn I: 60 m häck 1992
271 Friidrott Malin Ewerlöf I: 1500 1992
272 Friidrott Carl-Johan Alm I: stav 1992
273 Friidrott Malin Ewerlöf I: 800 1992
274 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1992
275 Bordtennis Pernilla Pettersson mixed dubbel 1992
276 Tyngdlyftning Hedi Slimani 60 kg 1992 ryck
277 Styrkelyft Anna Maija Honka 56 kg 1992
278 Brottning Christer Borssén fristil 1992
279 Brottning Dennis Åbom fristil 1992
280 Friidrott lag terräng män 12 km 1992
281 Cykel Michael Andersson 50 km tempo 1992
282 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1992
283 Simning Anders Holmertz 400 fritt 1992
284 Simning Anders Holmertz 200 m 1992
285 Friidrott Sören Tallhem kula 1992
286 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1992
287 Friidrott Carl-Johan Alm stav 1992
288 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1992
289 Simning Anders Holmertz I: 400 m 1992
290 Simning Anders Holmertz I: 200 medley 1992
291 Simning Anders Holmertz I: 100 medley 1992
292 Simning Anders Holmertz I: 200 1992
293 Friidrott Åsa Carlsson I: 400 m 1993
294 Friidrott Carl-Johan Alm I: stav 1993
295 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1993
296 Bordtennis Lag-SM damer bordtennis 1993
297 Brottning Christer Borssén fristil 1993
298 Friidrott Malin Ewerlöf 4 km 1993
299 Simning Anders Holmertz 100 fritt 1993
300 Simning Louise Jöhncke 100 fritt 1993
301 Simning Fredrik Rosenholm 200 bröst 1993
302 Simning Lagkapp herrar 4×200 1993
303 Simning Anders Holmertz 400 fritt 1993
304 Simning Anders Holmertz 200 medley 1993
305 Simning Anders Holmertz 200 fritt 1993
306 Simning Lagkapp herrar 4×100 medley 1993
307 Friidrott Kent Larsson kula 1993
308 Simning Anders Holmertz I: 100 1993
309 Simning Anders Holmertz I: 400 1993
310 Simning Anders Holmertz I: 100 medley 1993
311 Simning Anders Holmertz I: 200 1993
312 Brottning Lag-SM herrar fristil 1994
313 Simning Lagkapp herrar I: 4×200 1994
314 Simning Anders Holmertz I: 400 1994
315 Simning Fredrik Rosenholm I: 200 bröst 1994
316 Simning Lena Eriksson I: 200 bröst 1994
317 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 1994
318 Simning Anders Holmertz I: 100 1994
319 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 medley 1994
320 Simning Anders Holmertz I: 200 1994
321 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1994
322 Brottning Martin Lidberg fristil 1994
323 Friidrott Malin Ewerlöf 4 km 1994
324 Friidrott lag terräng män 12 km 1994
325 Friidrott Anders Szalkai maraton 1994
326 Handboll Ute-SM kvinnor handboll 1994
327 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1994
328 Simning Lagkapp herrar 4×200 1994
329 Simning Anders Holmertz 400 fritt 1994
330 Simning Louise Jöhncke 100 fritt 1994
331 Simning Lena Eriksson 200 bröst 1994
332 Simning Anders Holmertz 100 fritt 1994
333 Simning Louise Jöhncke 100 fjäril 1994
334 Simning Lagkapp damer 4×100 fritt 1994
335 Simning Anders Holmertz 200 fritt 1994
336 Simning Lagkapp damer 4×100 medley 1994
337 Simning Lagkapp herrar 4×100 medley 1994
338 Friidrott Sören Tallhem kula 1994
339 Friidrott Patrik Thavelin höjd 1994
340 Simning Lagkapp herrar I: 4×200 1995
341 Simning Lagkapp damer I: 4×50 medley 1995
342 Simning Fredrik Letzler I: 50 fritt 1995
343 Simning Anders Holmertz I: 400 m fritt 1995
344 Simning Lena Eriksson I: 200 bröst 1995
345 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 1995
346 Simning Fredrik Letzler I: 100 m fritt 1995
347 Simning Louise Jöhncke I: 200 fritt 1995
348 Simning Anders Holmertz I: 200 m fritt 1995
349 Friidrott Marika Johansson I: 200 1995
350 Friidrott Åsa Carlsson I: 400 1995
351 Bordtennis Pernilla Pettersson/Heléne Gustafsson damdubbel 1995
352 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1995
353 Brottning Sandor Csergö fristil 1995
354 Brottning Martin Lidberg fristil 1995
355 Friidrott lag terräng män 12 km 1995
356 Handboll Ute-SM kvinnor handboll 1995
357 Friidrott Stafett damer 4×400 1995
358 Friidrott Stafett herrar 4×1500 1995
359 Simning Lagkapp herrar 4×200 1995
360 Simning Anders Holmertz 400 m fritt 1995
361 Simning Fredrik Letzler 100 m fritt 1995
362 Simning Fredrik Rosenholm 200 m bröst 1995
363 Friidrott Kent Larsson kula 1995
364 Friidrott Claes Albihn 110 m häck 1995
365 Simning Anders Holmertz 200 m fritt 1995
366 Simning Stefan Scherling 100 m bröst 1995
367 Friidrott Jonny Petrén 3000 hinder 1995
368 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1995
369 Simning Louise Jöhncke 200 m fritt 1995
370 Simning Fredrik Letzler 50 m fritt 1995
371 Simning Anders Holmertz 200 medley 1995
372 Simning Lagkapp herrar 4×100 medley 1995
373 Friidrott Åsa Carlsson 400 m häck 1995
374 Friidrott Carl-Johan Alm stav 1995
375 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1995
376 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1995
377 Simning Anders Holmertz I: 400 m fritt 1996
378 Simning Anders Holmertz I: 100 m fritt 1996
379 Simning Anders Holmertz I: 200 m fritt 1996
380 Friidrott Åsa Carlsson I: 400 1996
381 Friidrott Patrik Thavelin I: höjd 1996
382 Bordtennis Pernilla Pettersson/Heléne Gustafsson damdubbel 1996
383 Bordtennis Pernilla Pettersson damsingel 1996
384 Brottning Roger Lundholm grekromersk 1996
385 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1996
386 Brottning Sandor Csergö fristil 1996
387 Brottning Johnny Åbom fristil 1996
388 Friidrott Idris Ibrahim 12 km 1996
389 Friidrott Anders Szalkai maraton 1996
390 Friidrott Stafett damer 4×800 1996
391 Friidrott Stafett damer 4×400 1996
392 Friidrott Stafett herrar 4×1500 1996
393 Handboll Ute-SM kvinnor handboll 1996
394 Simning Lagkapp herrar 4×200 fritt 1996
395 Simning Lena Eriksson 200 m bröst 1996
396 Simning Anders Holmertz 400 m fritt 1996
397 Simning Fredrik Rosenholm 200 m bröst 1996
398 Simning Anders Holmertz 100 m fritt 1996
399 Simning Anders Holmertz 200 m fritt 1996
400 Simning Anders Holmertz 200 medley 1996
401 Simning Louise Jöhncke 200 m fritt 1996
402 Simning Lena Eriksson 100 m bröst 1996
403 Friidrott Claes Albihn 110 m häck 1996
404 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1996
405 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1996
406 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1996
407 Friidrott Malin Ewerlöf I: 1500 1997
408 Friidrott Johnny Jönsson I: 1500 1997
409 Bordtennis Pernilla Pettersson damsingel 1997
410 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1997
411 Brottning Martin Lidberg fristil 1997
412 Simning Anders Holmertz I: 100 fritt 1997
413 Simning Lagkapp herrar I: 4×50 medley 1997
414 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 fritt 1997
415 Simning Jonas Åkesson I: 50 fritt 1997
416 Simning Anders Holmertz I: 400 fritt 1997
417 Simning Peter Aronsson I: 200 bröst 1997
418 Simning Lena Eriksson I: 200 bröst 1997
419 Friidrott Anders Szalkai maraton 1997
420 Friidrott Stafett damer 4×800 1997
421 Friidrott Stafett herrar 4×1500 1997
422 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1997
423 Simning Fredrik Rosenholm 200 bröst 1997
424 Friidrott Sören Tallhem kula 1997
425 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1997
426 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1997
427 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1997
428 Friidrott Sören Tallhem I: kula 1998
429 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 1998
430 Friidrott Henrik Värendh I: 60 m häck 1998
431 Friidrott Malin Ewerlöf I: 1500 m 1998
432 Simning Lagkapp herrar I: 4×50 medley 1998
433 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 fritt 1998
434 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 medley 1998
435 Simning Tobias Marklund I: 200 rygg 1998
436 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 1998
437 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1998
438 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1998 ryck
439 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1998 stöt
440 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1998 sammanlagt
441 Friidrott Anders Szalkai maraton 1998
442 Friidrott Jennie Åkerberg maraton 1998
443 Simning Peter Aronsson 200 bröst 1998
444 Friidrott Sören Tallhem kula 1998
445 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1998
446 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1998
447 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1998
448 Brottning Johnny Åbom fristil 1998
449 Brottning Mikael Axelsson fristil 1998
450 Friidrott Maria Richtnér I: femkamp 1999
451 Friidrott Sören Tallhem I: kula 1999
452 Friidrott Patrik Johansson I: 3000 m 1999
453 Tyngdlyftning Per Nilsson 62,5 kg 1999 stöt
454 Tyngdlyftning Per Nilsson 62,5 kg 1999 sammanlagt
455 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1999 ryck
456 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1999 stöt
457 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1999 sammanlagt
458 Tyngdlyftning Stefan Karlsson 105 kg 1999 ryck
459 Tyngdlyftning Stefan Karlsson 105 kg 1999 stöt
460 Tyngdlyftning Stefan Karlsson 105 kg 1999 sammanlagt
461 Simning Louise Jöhncke I: 100 m fritt 1999
462 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 1999
463 Simning Lagkapp damer I: 4×50 medley 1999
464 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 1999
465 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1999
466 Friidrott Stafett herrar 4×1500 1999
467 Simning Louise Jöhncke 100 m fritt 1999
468 Simning Emma Igelström 200 m bröst 1999
469 Friidrott Maria Richtnér sjukamp 1999
470 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1999
471 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1999
472 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1999
473 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 1999
474 Brottning Eddy Bengtsson fristil 1999
475 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2000 ryck
476 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2000 stöt
477 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2000 sammanlagt
478 Simning Emma Igelström I: 50 m bröst 2000
479 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2000
480 Brottning Samuel Manukian grekromersk 2000
481 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2000
482 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2000
483 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2000
484 Brottning Eddy Bengtsson grekromersk 2000
485 Bordtennis Lag-SM damer bordtennis 2000
486 Friidrott Malin Ewerlöf 4 km 2000
487 Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2000
488 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2000
489 Simning Emma Igelström 200 m bröst 2000
490 Friidrott Maria Richtnér sjukamp 2000
491 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 2000
492 Cykel Malin Lindgren mtb parallellslalom dual 2000
493 Tyngdlyftning Lag-SM herrar tyngdlyftning 2000
494 Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2001
495 Simning Emma Igelström I: 100 bröst 2001
496 Friidrott Patrik Johansson I: 1500 m 2001
497 Tyngdlyftning Thomas Almgren 62 kg 2001 ryck
498 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2001 ryck
499 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2001 stöt
500 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2001 sammanlagt
501 Tyngdlyftning Maria Bohm dam 2001
502 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 94 kg 2001 ryck
503 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 94 kg 2001 stöt
504 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 94 kg 2001 sammanlagt
505 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2001
506 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2001
507 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2001
508 Brottning Eddy Bengtsson grekromersk 2001
509 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2001
510 Friidrott Mattias Persson 12 km 2001
511 Friidrott lag terräng män 12 km 2001
512 Friidrott Anders Szalkai maraton 2001
513 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2001
514 Cykel Tommy Johansson mtb parallellslalom dual 2001
515 Cykel Johan Possman mtb downhill 2001
516 Friidrott Henrik Skoog 3000 hinder 2001
517 Friidrott Henrik Skoog 5000 m 2001
518 Friidrott Mattias Sunneborn I: längd 2002
519 Tyngdlyftning Christer Koivula 62 kg 2002 ryck
520 Tyngdlyftning Christer Koivula 62 kg 2002 stöt
521 Tyngdlyftning Christer Koivula 62 kg 2002 sammanlagt
522 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 105 kg 2002 stöt
523 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 105 kg 2002 sammanlagt
524 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2002 ryck
525 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2002 stöt
526 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2002 sammanlagt
527 Friidrott Maria Richtnér I: femkamp 2002
528 Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2002
529 Simning Emma Igelström I: 200 bröst 2002
530 Simning Emma Igelström I: 100 bröst 2002
531 Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2002
532 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2002
533 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2002
534 Friidrott Andrus Klaar tiokamp 2002
535 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2002
536 Simning Emma Igelström 50 bröst 2002
537 Simning Emma Igelström 100 bröst 2002
538 Simning Emma Igelström 200 bröst 2002
539 Simning Emma Igelström 200 medley 2002
540 Cykel lag herrar mtb tempo 2002
541 Friidrott Mattias Sunneborn längd 2002
542 Cykel Johan Possman mtb dual 2002
543 Cykel Johan Possman mtb downhill 2002
544 Friidrott Henrik Skoog 5000 m 2002
545 Brottning Reza Madadi fristil 2002
546 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2003 ryck
547 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2003 stöt
548 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2003 sammanlagt
549 Tyngdlyftning Per Nilsson 69 kg 2003 ryck
550 Tyngdlyftning Per Nilsson 69 kg 2003 stöt
551 Tyngdlyftning Per Nilsson 69 kg 2003 sammanlagt
552 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2003 ryck
553 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2003 stöt
554 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2003 sammanlagt
555 Bordtennis Nina Vakkila/Marie Olsson damdubbel 2003
556 Friidrott Flo Jonsson I: 1500 2003
557 Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2003
558 Simning Emma Igelström I: 200 bröst 2003
559 Simning Emma Igelström I: 100 bröst 2003
560 Simning Emelie Kierkegaard I: 50 rygg 2003
561 Brottning Hamid Mokhtarzadeh grekromersk 2003
562 Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2003
563 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2003
564 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2003
565 Friidrott stafett damer 4×800 2003
566 Simning Emma Igelström 200 bröst 2003
567 Simning Emma Igelström 50 bröst 2003
568 Simning Emma Igelström 100 bröst 2003
569 Simning Johanna Sjöberg 100 fritt 2003
570 Cykel Calle Friberg mtb tempo 2003
571 Cykel lag herrar mtb tempo 2003
572 Cykel Tommy Johansson mtb downhill 2003
573 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 2003
574 Friidrott Andrus Klaar tiokamp 2003
575 Brottning Reza Madadi fristil 2003
576 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2003
577 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2004 stöt
578 Brottning Ida Hellström dam 2004
579 Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2004
580 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2004
581 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2004
582 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2004
583 Friidrott Thomas Nikitin I: 400 2004
584 Simning Johanna Sjöberg I: 100 fjäril 2004
585 Simning Johanna Sjöberg I: 100 fritt 2004
586 Simning Johanna Sjöberg I: 200 fjäril 2004
587 Friidrott Henrik Skoog 4 km 2004
588 Cykel Fredrik Kessiakoff Mtb 2004
589 Simning Johanna Sjöberg 100 fritt 2004
590 Cykel lag herrar mtb stafett 2004
591 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2004
592 Friidrott Henrik Skoog 3000 hinder 2004
593 Friidrott Flo Jonsson 1500 m 2004
594 Brottning Kakhaber Mgebrishvili fristil 2004
595 Tyngdlyftning Christian Kraft 85 kg 2005 ryck
596 Tyngdlyftning Christian Kraft 85 kg 2005 stöt
597 Tyngdlyftning Christian Kraft 85 kg 2005 sammanlagt
598 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2005 ryck
599 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2005 stöt
600 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2005 sammanlagt
601 Friidrott Thomas Nikitin I: 400 2005
602 Friidrott Flo Jonsson I: 1500 2005
603 Simning Johanna Sjöberg I: 100 fjäril 2005
604 Simning Lagkapp damer I: 4×50 medley 2005
605 Brottning Hamid Mokhtarzadeh grekromersk 2005
606 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2005
607 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2005
608 Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2005
609 Friidrott lag terräng män 4 km 2005
610 Friidrott Malin Ewerlöf maraton 2005
611 Simning Johanna Sjöberg 100 fjäril 2005
612 Simning Lagkapp damer 4×100 medley 2005
613 Cykel lag herrar mtb stafett 2005
614 Friidrott stafett damer 3×1500 2005
615 Brottning Kakhaber Mgebrishvili fristil 2005
616 Tyngdlyftning Jennie Vellner dam 2006 ryck
617 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2006
618 Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2006
619 Friidrott Henrik Skoog 4 km 2006
620 Friidrott Henrik Skoog 12 km 2006
621 Friidrott Kent Claesson maraton 2006
622 Simning Johanna Sjöberg 100 fritt 2006
623 Simning Lagkapp damer 4×100 medley 2006
624 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2006
625 Cykel Fredrik Kessiakoff mtb 2006
626 Cykel lag herrar mtb tempo 2006
627 Cykel lag herrar mtb stafett 2006
628 Friidrott Stafett herrar 4×100 m 2006
629 Simning Konstantin Sundin I: 200 rygg 2006
630 Simning Stina Gardell I: 200 medley 2006
631 Friidrott Thomas Nikitin I: 400 2007
632 Brottning Theo Thounousidis grekromersk 2007
633 Friidrott lag terräng män 4 km 2007
634 Friidrott Kent Claesson maraton 2007
635 Cykel Robin Wallner mtb downhill 2007
636 Simning Konstantin Sundin 200 rygg 2007
637 Simning Carin Möller 100 rygg 2007
638 Simning Konstantin Sundin 100 rygg 2007
639 Simning Carin Möller 200 rygg 2007
640 Friidrott Lilian Magnusson 10 000 m 2007
641 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2007
642 Friidrott Thomas Nikitin 400 m 2007
643 Simning Stina Gardell I: 200 medley 2007
644 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2008
645 Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2008
646 Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2008
647 Bordtennis Malin Pettersson damdubbel 2008
648 Bordtennis Mikael Zöögling/Malin Pettersson mixed dubbel 2008
649 Cykel Robin Wallner mtb downhill 2008
650 Simning Carin Möller 200 rygg 2008
651 Friidrott Leif Arrhenius diskus 2008
652 Friidrott Thomas Nikitin 400 häck 2008
653 Friidrott Thomas Nikitin 400 m 2008
654 Friidrott Henrik Skoog halvmaraton 2008
655 Simning Konstantin Sundin I: 100 rygg 2008
656 Simning Stina Gardell I: 200 medley 2008
657 Brottning Jimmy Lidberg fristil 2008
658 Friidrott Erica Jarder I: längd 2009
659 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2009
660 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2009
661 Friidrott Moa Hjelmer I: 200 2009
662 Friidrott Olle Walleräng I: 1500 2009
663 Friidrott stafett damer I: 4×200 2009
664 Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2009
665 Friidrott lag terräng män 4 km 2009
666 Friidrott stafett damer 3×1500 2009
667 Friidrott Niklas Arrhenius kula 2009
668 Friidrott Thomas Nikitin 400 häck 2009
669 Friidrott Olle Walleräng 5000 m 2009
670 Brottning Eddie Svensson fristil 2009
671 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2009
672 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2010
673 Brottning Frunze Harutyunyan grekromersk 2010
674 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2010
675 Friidrott stafett damer I: 4×200 2010
676 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2010
677 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 2010
678 Friidrott Olle Walleräng 4 km 2010
679 Friidrott lag terräng män 4 km 2010
680 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2010
681 Friidrott stafett damer 3×1500 2010
682 Friidrott Niklas Arrhenius kula 2010
683 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2010
684 Friidrott Thomas Nikitin 400 häck 2010
685 Friidrott Karim Mohammadi 800 m 2010
686 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2011
687 Friidrott Nil de Oliveira I: 400 2011
688 Friidrott stafett damer I: 4×200 2011
689 Friidrott Stafett herrar I: 4×200 2011
690 Bordtennis Anthony Tran/Daniela Moskovits mixed dubbel 2011
691 Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2011
692 Friidrott Anders Szalkai 100 km 2011
693 Friidrott Daniel Woldu maraton 2011
694 Friidrott stafett damer 4×100 2011
695 Friidrott Stafett herrar 4×400 2011
696 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2011
697 Simning Stina Gardell 400 medley 2011
698 Friidrott Niklas Arrhenius kula 2011
699 Friidrott Nil de Oliveira 100 m 2011
700 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2011
701 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2011
702 Friidrott Moa Hjelmer 200 m 2011
703 Simning Stefan Nystrand I: 50 fritt 2011
704 Simning Stefan Nystrand I: 50 fjäril 2011
705 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2012
706 Friidrott Johan Svensson I: 800 2012
707 Friidrott Erica Jarder I: längd 2012
708 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2012
709 Friidrott stafett damer I: 4×200 2012
710 Friidrott Stafett herrar I: 4×200 2012
711 Brottning Frunze Harutyunyan grekromersk 2012
712 Friidrott Fredrik Uhrbom maraton 2012
713 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2012
714 Simning Petros Katsampanis 100 bröst 2012
715 Simning Stefan Nystrand 50 fritt 2012
716 Simning Petros Katsampanis 200 bröst 2012
717 Simning Stina Gardell 400 medley 2012
718 Friidrott Leif Arrhenius kula 2012
719 Friidrott Moa Hjelmer 100 m 2012
720 Friidrott Nil de Oliveira 100 m 2012
721 Friidrott Erica Jarder längd 2012
722 Friidrott Johan Svensson 800 m 2012
723 Friidrott Moa Hjelmer 200 m 2012
724 Friidrott Nil de Oliveira 200 m 2012
725 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2012
726 Friidrott Stafett herrar 4×100 2012
727 Friidrott Stafett herrar 4×400 2012
728 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2012
729 Simning Stefan Nystrand I: 50 fritt 2012
730 Friidrott Angelica Ström I: tresteg 2013
731 Friidrott Leif Arrhenius I: kula 2013
732 Friidrott Erica Jarder I: längd 2013
733 Friidrott Nil de Oliveira I: 200 2013
734 Bordtennis Anthony Tran mixed dubbel 2013
735 Friidrott Stafett herrar 4×100 2013
736 Friidrott Stafett herrar 4×800 2013
737 Friidrott Stafett herrar 4×400 2013
738 Simning Stina Gardell 400 medley 2013
739 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2013
740 Simning Stina Gardell 200 medley 2013
741 Friidrott Leif Arrhenius kula 2013
742 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2013
743 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2013
744 Friidrott Erica Jarder längd 2013
745 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2014
746 Friidrott Nil de Oliveira I: 200 2014
747 Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2014
748 Friidrott Stafett herrar 4×800 2014
749 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2014
750 Friidrott Daniel Woldu maraton 2014
751 Tyngdlyftning Zita Cseh dam 2014 stöt
752 Tyngdlyftning Zita Cseh dam 2014 sammanlagt
753 Simning Michelle Coleman 200 rygg 2014
754 Simning Stina Gardell 400 medley 2014
755 Simning Michelle Coleman 100 rygg 2014
756 Simning Lagkapp damer 4×100 medley 2014
757 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2014
758 Brottning Kim Stenberg fristil 2014
759 Friidrott Leif Arrhenius kula 2014
760 Friidrott Isabelle Eurenius 100 m 2014
761 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2014
762 Friidrott Erica Jarder längd 2014
763 Friidrott Nil de Oliveira 200 m 2014
764 Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2014
765 Simning Michelle Coleman I: 200 rygg 2014
766 Simning Michelle Coleman I: 50 rygg 2014
767 Friidrott lag terräng män 4 km 2014
768 Friidrott lag terräng män 12 km 2014
769 Friidrott Leif Arrhenius I: kula 2015
770 Friidrott Erica Jarder I: längd 2015
771 Friidrott Nil de Oliveira I: 200 2015
772 Friidrott Johan Walldén I: 1500 2015
773 Friidrott Stafett herrar I: 4×200 2015
774 Bordtennis Jennifer Jonsson/Stina Zetterström damdubbel 2015
775 Bordtennis Jennifer Jonsson damsingel 2015
776 Brottning Frunze Harutyunyan grekromersk 2015
777 Friidrott Stafett herrar 4×800 2015
778 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2015
779 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2015
780 Simning Stina Gardell 400 medley 2015
781 Friidrott Elias Håkansson slägga 2015
782 Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2015
783 Friidrott Daniel Ståhl kula 2015
784 Friidrott lag terräng kvinnor 8 km 2015
785 Simning Stina Gardell I: 400 medley 2015
786 Brottning Abdulaziz Husein grekromersk 2016
787 Friidrott Leif Arrhenius I: kula 2016
788 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2016
789 Friidrott Elin Westerlund I: 60 häck 2016
790 Friidrott Erica Jarder I: längd 2016
791 Friidrott Stafett damer 4×100 2016
792 Friidrott Stafett herrar 4×800 2016
793 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2016
794 Simning Lagkapp damer 4×100 fritt 2016
795 Simning Michelle Coleman 200 rygg 2016
796 Simning Stina Gardell 400 medley 2016
797 Simning Lagkapp damer 4×200 fritt 2016
798 Simning Michelle Coleman 400 fritt 2016
799 Simning Michelle Coleman 100 fritt 2016
800 Brottning Vahan Juharyan fristil 2016
801 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2016
802 Friidrott Malin Liljestedt 10 000 m 2016
803 Friidrott Daniel Ståhl kula 2016
804 Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2016
805 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2016
806 Friidrott Gladys Bamane 200 m 2016
807 Friidrott Elin Westerlund 100 häck 2016
808 Friidrott lag terräng män 12 km 2016
809 Simning Lagkapp damer I: 4×200 fritt 2016
810 Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2016
811 Simning Emma Wahlström I: 200 2016
812 Simning Michelle Coleman I: 100 fritt 2016
813 Simning Lagkapp damer I: 4×100 medley 2016
814 Friidrott Daniel Ståhl I: kula 2017
815 Friidrott Gladys Bamane I: 200 2017
816 Friidrott Stafett herrar I: 4×200 2017
817 Friidrott Stafett damer 4×100 2017
818 Friidrott Mikaela Larsson maraton 2017
819 Friidrott Robel Fshia 10 km 2017
820 Simning Lagkapp damer 4×100 fritt 2017
821 Simning Michelle Coleman 200 rygg 2017
822 Simning Michelle Coleman 100 rygg 2017
823 Simning Lagkapp damer 4×200 fritt 2017
824 Simning Emma Sundstedt 1500 fritt 2017
825 Friidrott Lag-SM damer friidrott 2017
826 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2017
827 Friidrott Aina Griksaite tresteg 2017
828 Friidrott Elin Westerlund 100 häck 2017
829 Friidrott Leif Arrhenius kula 2017
830 Friidrott lag terräng män 12 km 2017
831 Simning Emma Sundstedt I: 1500 2017
832 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2018
833 Friidrott Irene Ekelund I: 60 m 2018
834 Friidrott Aina Griksaite I: tresteg 2018
835 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2018
836 Friidrott Kalle Berglund I: 1500 2018
837 Bordtennis Ellen Holmsten damdubbel 2018
838 Friidrott Stafett damer 4×100 2018
839 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2018
840 Friidrott Mikaela Larsson maraton 2018
841 Brottning Abdullatif Khaivi fristil 2018
842 Friidrott Aina Griksaite tresteg 2018
843 Friidrott Daniel Ståhl kula 2018
844 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2018
845 Friidrott Elin Westerlund 100 häck 2018
846 Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2018
847 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2018
848 Friidrott Kalle Berglund 5000 m 2018
849 Friidrott lag terräng män 4 km 2018
850 Friidrott lag terräng män 12 km 2018
851 Simning Michelle Coleman I: 50 fritt 2018
852 Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2018
853 Simning Michelle Coleman I: 100 fritt 2018
854 Simning Michelle Coleman I: 50 rygg 2018
855 Friidrott Lisa Havell I: 3000 2019
856 Friidrott Irene Ekelund I: 60 m 2019
857 Friidrott Robel Fshia halvmaraton 2019
858 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2019
859 Friidrott Mikaela Larsson maraton 2019
860 Friidrott Robel Fshia 10 km 2019
861 Friidrott Lag-SM damer friidrott 2019
862 Simning Emma Sundstedt 800 fritt 2019
863 Simning Michelle Coleman 100 rygg 2019
864 Simning Emma Sundstedt 400 fritt 2019
865 Simning Emma Sundstedt 1500 fritt 2019
866 Friidrott Irene Ekelund 100 m 2019
867 Friidrott Ásdís Hjálmsdottir spjut 2019
868 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2019
869 Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2019
870 Friidrott Emma Tuvesson 100 häck 2019
871 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2019
872 Friidrott Irene Ekelund 200 m 2019
873 Friidrott Mohammad Reza 4 km 2019
874 Friidrott lag terräng män 4 km 2019
875 Friidrott lag terräng män 10 km 2019
876 Simning Robin Hansson I: 200 fritt 2019
877 Simning Michelle Coleman I: 50 fritt 2019
878 Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2019
879 Simning Michelle Coleman I: 200 rygg 2019
880 Simning Isak Eliasson I: 1500 fritt 2019
881 Simning Michelle Coleman I: 100 fritt 2019
882 Simning Michelle Coleman I: 50 rygg 2019
883 Friidrott Elias Håkansson I: vikt 2020
884 Friidrott Moa Hjelmer I: 200 m 2020
885 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 m 2020
886 Friidrott Ásdís Hjálmsdóttir Annerud spjut 2020
887 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2020
888 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2020
889 Friidrott Moa Hjelmer 200 m 2020
890 Friidrott Stafett herrar 4×800 2020
891 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2020
892 Friidrott Mohammad Reza 4 km 2020
893 Friidrott lag terräng män 4 km 2020
894 Friidrott lag terräng män 10 km 2020
895 Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2018 (tilldelat 2020)
896 Friidrott lag terräng kvinnor 8 km 2018 (tilldelat 2020)
897 Friidrott Odain Rose I: 60 m 2021
898 Friidrott Moa Hjelmer I: 200 m 2021
899 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 m 2021
900 Simning Lagkapp herrar 4×200 fritt 2021
901 Simning Robin Hansson 100 fritt 2021
902 Cykel Alma Wiggberg Pump Track 2021
903 Friidrott Aina Griksaite Tresteg 2021
904 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2021
905 Friidrott Daniel Ståhl Diskus 2021
906 Friidrott Lag terräng män 4 km 2021
907 Simning Isak Eliasson I: 200 fritt 2021
908 Simning Isak Eliasson I: 50 fritt 2021
909 Simning Isak Eliasson I: 100 fritt 2021
910 Friidrott Daniel Ståhl I: kula 2022
911 Brottning Ilias Ayhan Grekromersk 2022
912 Friidrott Stafett herrar 4×800 2022
913 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2022
914 Friidrott Lag-SM kvinnor friidrott 2022
915 Simning Samuel Törnqvist 100 m rygg 2022
916 Simning Lagkapp herrar 4×100 m fritt 2022
917 Simning Isak Eliasson 50 m fritt 2022
918 Simning Lagkapp herrar 4×200 m fritt 2022
919 Simning Robin Hansson 200 m fritt 2022
920 Friidrott Marie Kimumba 400 m 2022
921 Friidrott Jesper Arbinge kula 2022