SM-HISTORIK

Här är Spårvägens alla 867 SM-guld (till och med november 2020) i kronologisk ordning.

Nr Idrott Medaljör/er Gren År Övrigt
1 Friidrott Lag terräng 8 km 1930
2 Friidrott Lag terräng 8 km 1931
3 Tyngdlyftning Alvar Röstlund 82,5 kg 1937
4 Tyngdlyftning Harry Dahlgren Enarm 1939
5 Tyngdlyftning Alvar Röstlund 82,5 kg 1940
6 Tyngdlyftning Harry Dahlgren 82,5 kg 1940
7 Tyngdlyftning Harry Dahlgren Enarm 1940
8 Friidrott Gunnar Bratt 8 km 1942
9 Friidrott Lag terräng 8 km 1942
10 Friidrott Gösta Tegerholm 10 000 m 1942
11 Tyngdlyftning Harry Dahlgren Enarm 1942
12 Tyngdlyftning Harry Dahlgren 82,5 kg 1943
13 Friidrott Gunnar Bratt 8 km 1943
14 Friidrott Gunnar Bratt 10 000 m 1943
15 Tyngdlyftning Harry Dahlgren 82,5 kg 1944
16 Friidrott Lag terräng 8 km 1944
17 Friidrott Lag 10 000 m 10 000 m 1944
18 Friidrott Gunnar Bratt 8 km 1946
19 Friidrott Lag terräng 8 km 1946
20 Friidrott Lag terräng 8 km 1947
21 Friidrott Lag 10 000 m 10 000 m 1947
22 Friidrott Gösta Tegerholm 25 000 m 1947
23 Skidorientering Alf Källman Skidorientering 1951
24 Tyngdlyftning Ingemar Lyshag 67,5 kg 1956
25 Tyngdlyftning Lag-SM tyngdlyftning 1961
26 Rodd Kerstin Hamrin singel 1961
27 Tyngdlyftning Lag-SM tyngdlyftning 1962
28 Tyngdlyftning Lag-SM tyngdlyftning 1963
29 Brottning Karl-Åke Axelsson fristil 1963
30 Brottning Urban Frändfors fristil 1963
31 Tyngdlyftning Enar Edberg 60 kg 1965
32 Brottning Karl-Åke Axelsson fristil 1965
33 Brottning Rick Sylvester fristil 1966
34 Brottning Göran Johansson fristil 1966
35 Bordtennis Marita Neidert damdubbel 1970
36 Bordtennis Marita Neidert damsingel 1970
37 Friidrott Raimo Pihl spjut 1970
38 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1971
39 Bordtennis Marita Neidert/Siv Pettersson damdubbel 1971
40 Varpa Lennart Westerberg centimeter 1971
41 Friidrott Anders Arrhenius kula 1971
42 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1972
43 Badminton Sture Johnsson herrdubbel 1972
44 Simning Per Berglund 100 fjäril 1972
45 Friidrott Börje Konstenius 4 km 1972
46 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1973
47 Badminton Karin Lindqvist damdubbel 1973
48 Tyngdlyftning Bo Johansson 110 kg 1973
49 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 medley 1973
50 Simning Jeanette Pettersson I: 200 bröst 1973
51 Simning Lagkapp herrar I: 4×200 1973
52 Simning Per Berglund 100 fjäril 1973
53 Friidrott Stafett herrar 4×800 1973
54 Friidrott Sverker Svensson 800 m 1973
55 Vattenpolo Herrar 1973
56 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1974
57 Friidrott Stafett herrar 4×800 1974
58 Friidrott Raimo Pihl femkamp 1974
59 Simning Lagkapp herrar 4×100 medley 1974
60 Simning Bob Casting 100 fjäril 1974
61 Friidrott Raimo Pihl spjut 1974
62 Vattenpolo Herrar 1974
63 Brottning Deszö Berescky fristil 1974
64 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1975
65 Brottning Lars-Erik Nilsson grekromersk 1975
66 Tyngdlyftning Björn Hedin 82,5 kg 1975 stöt
67 Brottning Lag-SM fristil 1975
68 Friidrott Helena Pihl 100 m häck 1975
69 Vattenpolo Herrar 1975
70 Brottning Patrik Kjellberg fristil 1975
71 Brottning Hans Antonsson fristil 1975
72 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1976 ryck
73 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1976 stöt
74 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1976 sammanlagt
75 Tyngdlyftning Juhani Mursu 75 kg 1976 stöt
76 Tyngdlyftning Juhani Mursu 75 kg 1976 sammanlagt
77 Friidrott Raimo Pihl spjut 1976
78 Friidrott Helena Pihl femkamp 1976
79 Friidrott Raimo Pihl tiokamp 1976
80 Badminton Sture Johnsson herrsingel 1977
81 Bordtennis Marita Neidert/Birgitta Rådberg damdubbel 1977
82 Friidrott Pär Wallin 10 000 m 1977
83 Friidrott Anders Arrhenius kula 1977
84 Friidrott Helena Pihl 100 m häck 1977
85 Friidrott Pär Wallin 5000 m 1977
86 Brottning Patrik Kjellberg fristil 1977
87 Bordtennis Ulf Thorsell/Birgitta Rådberg mixed dubbel 1978
88 Brottning Patrik Kjellberg grekromersk 1978
89 Vattenpolo Herrar 1978
90 Friidrott Pär Wallin 10 000 m 1978
91 Friidrott Raimo Pihl spjut 1978
92 Friidrott Anders Arrhenius kula 1978
93 Friidrott Helena Pihl 100 m häck 1978
94 Friidrott Pär Wallin 5000 m 1978
95 Brottning Sonny Broman fristil 1978
96 Brottning Abbas Asly fristil 1978
97 Brottning Deszö Berescky fristil 1978
98 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1979 ryck
99 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1979 stöt
100 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1979 sammanlagt
101 Brottning Patrik Kjellberg grekromersk 1979
102 Friidrott Anders Arrhenius kula 1979
103 Friidrott Lars Holmblad diskus 1979
104 Friidrott Pär Wallin 5000 m 1979
105 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1979
106 Brottning Sonny Broman fristil 1979
107 Brottning Deszö Berescky fristil 1979
108 Brottning Frank Andersson grekromersk 1980
109 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1980
110 Brottning Deszö Berescky fristil 1980
111 Brottning Frank Andersson fristil 1980
112 Bordtennis Jan-Ove Waldner/Mikael Appelgren herrdubbel 1981
113 Bordtennis Mikael Appelgren herrsingel 1981
114 Brottning Patrik Kjellberg grekromersk 1981
115 Brottning Frank Andersson grekromersk 1981
116 Brottning Roger Öberg grekromersk 1981
117 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1981 stöt
118 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52,5 kg 1981 sammanlagt
119 Simning Annelie Wennberg I: 200 fjäril 1981
120 Friidrott Stafett herrar 4×100 1981
121 Friidrott Christer Garpenborg 100 m 1981
122 Friidrott Anders Hoffström längd 1981
123 Friidrott Nina Persson längd 1981
124 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1981
125 Tennis Lag-SM herrar tennis 1981
126 Bordtennis Jan-Ove Waldner/Annelie Hernvall mixed dubbel 1982
127 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrdubbel 1982
128 Bordtennis Annelie Hernvall damdubbel 1982
129 Brottning Sonny Broman grekromersk 1982
130 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1982 ryck
131 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1982 stöt
132 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1982 sammanlagt
133 Simning Annelie Wennberg I: 200 fjäril 1982
134 Friidrott Anders Skärvstrand kula 1982
135 Friidrott Anders Hoffström längd 1982
136 Friidrott Lag-SM damer friidrott 1982
137 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1982
138 Brottning Roger Säll fristil 1982
139 Brottning Claes Axelsson fristil 1982
140 Bordtennis Jan-Ove Waldner/Annelie Hernvall mixed dubbel 1983
141 Bordtennis Annelie Hernvall damdubbel 1983
142 Bordtennis Lars Franklin herrdubbel 1983
143 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1983
144 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1983 ryck
145 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1983 stöt
146 Tyngdlyftning Veikko Kontinen 52 kg 1983 sammanlagt
147 Bordtennis Lag-SM herrar bordtennis 1983
148 Brottning Lag-SM fristil 1983
149 Simning Annelie Wennberg I: 200 fjäril 1983
150 Friidrott Stafett damer 4×800 1983
151 Friidrott Lena Möller 100 m 1983
152 Simning Ulrika Sandmark 1500 m fritt 1983
153 Simning Annelie Wennberg 200 fjäril 1983
154 Simning Ulrika Sandmark 800 m 1983
155 Brottning Kent Andersson fristil 1983
156 Brottning Claes Axelsson fristil 1983
157 Brottning Kent Andersson grekromersk 1984
158 Bordtennis Annelie Hernvall damdubbel 1984
159 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1984
160 Bordtennis Lag-SM herrar bordtennis 1984
161 Brottning Lag-SM fristil 1984
162 Friidrott Stafett damer 4×100 1984
163 Friidrott Stafett damer 4×800 1984
164 Friidrott Annette Tånnander sjukamp 1984
165 Friidrott Anders Skärvstrand kula 1984
166 Friidrott Anette Westerberg 1500 m 1984
167 Friidrott Lag-SM damer friidrott 1984
168 Brottning Kent Andersson fristil 1984
169 Brottning Claes Axelsson fristil 1984
170 Brottning Parviz Khosravi fristil 1984
171 Bordtennis Jan-Ove Waldner/Annelie Hernvall mixed dubbel 1985
172 Friidrott Lag terräng kvinnor 4 km 1985
173 Friidrott Stafett damer 4×100 1985
174 Simning Ulrika Sandmark 1500 m 1985
175 Friidrott Gunilla Andrén 800 m 1985
176 Brottning Claes Axelsson fristil 1985
177 Brottning Parviz Khosravi fristil 1985
178 Brottning Örjan Jansson fristil 1985
179 Friidrott Anders Skärvstrand I: kula 1986
180 Friidrott Anders Hoffström I: längd 1986
181 Friidrott Lena Möller I: 60 m 1986
182 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrdubbel 1986
183 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1986
184 Styrkelyft Taina Ståhl 90 kg 1986
185 Tyngdlyftning Klas-Åke Björklund 82,5 kg 1986 ryck
186 Tyngdlyftning Klas-Åke Björklund 82,5 kg 1986 sammanlagt
187 Brottning Lag-SM herrar fristil 1986
188 Friidrott Lag terräng kvinnor 4 km 1986
189 Friidrott Stafett damer 4×100 1986
190 Friidrott Lag-SM damer friidrott 1986
191 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1986
192 Simning Annelie Wennberg 200 fjäril 1986
193 Friidrott Pär Wallin 10 000 m 1986
194 Friidrott Lena Möller 100 m 1986
195 Friidrott Anders Skärvstrand kula 1986
196 Friidrott Gunilla Andrén 1500 m 1986
197 Friidrott Anders Hoffström längd 1986
198 Brottning Parviz Khosravi fristil 1986
199 Brottning Tapio Hiltunen fristil 1986
200 Brottning Örjan Jansson fristil 1986
201 Friidrott Anders Skärvstrand I: kula 1987
202 Friidrott Jonas Röjdmark I: längd 1987
203 Friidrott Christina Nordström I: höjd 1987
204 Friidrott Lena Möller I: 60 m 1987
205 Brottning Frank Andersson grekromersk 1987
206 Styrkelyft Taina Ståhl 90 kg 1987
207 Brottning Lag-SM herrar fristil 1987
208 Tyngdlyftning Klas-Åke Björklund 82,5 kg 1987 ryck
209 Bordtennis Lag-SM herrar bordtennis 1987
210 Friidrott Lag-SM damer friidrott 1987
211 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1987
212 Friidrott Anette Westerberg 3000 m 1987
213 Friidrott Taina Ståhl diskus 1987
214 Friidrott Anders Hoffström längd 1987
215 Brottning Kent Andersson fristil 1987
216 Brottning Tapio Hiltunen fristil 1987
217 Brottning Kent Andersson fristil 1988
218 Brottning Tapio Hiltunen fristil 1988
219 Badminton Christine Magnusson damsingel 1988
220 Badminton Thomas Kihlström/Christine Magnusson mixed dubbel 1988
221 Badminton Christine Magnusson damdubbel 1988
222 Friidrott Birgitta Wåhlin I: 3000 m 1988
223 Friidrott Kerstin Göransson I: 400 m 1988
224 Bordtennis Johan Fallby mixed dubbel 1988
225 Styrkelyft Taina Ståhl 90 kg 1988
226 Brottning Lag-SM herrar fristil 1988
227 Friidrott Lag terräng kvinnor 4 km 1988
228 Friidrott Lag terräng män 4 km 1988
229 Friidrott Anette Westerberg 3000 m 1988
230 Badminton Christine Magnusson damsingel 1989
231 Badminton Christine Magnusson damdubbel 1989
232 Friidrott Mikael Andersson I: 1500 m 1989
233 Friidrott Örjan Hemström I: 3000 m 1989
234 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1989
235 Cykel Bengt Ring 180 km linjelopp 1989
236 Friidrott Anette Westerberg 3000 m 1989
237 Friidrott Anette Westerberg 1500 m 1989
238 Friidrott Christina Nordström höjd 1989
239 Badminton Christine Magnusson damsingel 1990
240 Badminton Christine Magnusson damdubbel 1990
241 Brottning Per-Olle Lindahl grekromersk 1990
242 Friidrott Örjan Hemström 12 km 1990
243 Friidrott Lag terräng män 12 km 1990
244 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1990
245 Friidrott Claes Albihn 110 m häck 1990
246 Badminton Jens Olsson herrsingel 1991
247 Friidrott Sören Tallhem I: kula 1991
248 Badminton Lag-SM badminton 1991
249 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrdubbel 1991
250 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 1991
251 Simning Anders Holmertz 100 m fritt 1991
252 Simning Anders Holmertz 400 fritt 1991
253 Friidrott Sören Tallhem kula 1991
254 Simning Anders Holmertz 200 m 1991
255 Simning Anders Holmertz 1500 m 1991
256 Cykel Niklas Kindåker 180 km linjelopp 1991
257 Simning Anders Holmertz I: 400 m 1991
258 Simning Anders Holmertz I: 200 medley 1991
259 Simning Anders Holmertz I: 200 1991
260 Badminton Lim Xiao Qing damsingel 1992
261 Friidrott Sören Tallhem I: kula 1992
262 Friidrott Claes Albihn I: 60 m häck 1992
263 Friidrott Malin Ewerlöf I: 1500 1992
264 Friidrott Carl-Johan Alm I: stav 1992
265 Friidrott Malin Ewerlöf I: 800 1992
266 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1992
267 Bordtennis Pernilla Pettersson mixed dubbel 1992
268 Tyngdlyftning Hedi Slimani 60 kg 1992 ryck
269 Brottning Christer Borssén fristil 1992
270 Brottning Dennis Åbom fristil 1992
271 Friidrott lag terräng män 12 km 1992
272 Cykel Michael Andersson 50 km tempo 1992
273 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1992
274 Simning Anders Holmertz 400 fritt 1992
275 Simning Anders Holmertz 200 m 1992
276 Friidrott Sören Tallhem kula 1992
277 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1992
278 Friidrott Carl-Johan Alm stav 1992
279 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1992
280 Simning Anders Holmertz I: 400 m 1992
281 Simning Anders Holmertz I: 200 medley 1992
282 Simning Anders Holmertz I: 100 medley 1992
283 Simning Anders Holmertz I: 200 1992
284 Friidrott Åsa Carlsson I: 400 m 1993
285 Friidrott Carl-Johan Alm I: stav 1993
286 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1993
287 Bordtennis Lag-SM damer bordtennis 1993
288 Brottning Christer Borssén fristil 1993
289 Friidrott Malin Ewerlöf 4 km 1993
290 Friidrott Kent Larsson kula 1993
291 Simning Anders Holmertz 100 fritt 1993
292 Simning Louise Jöhncke 100 fritt 1993
293 Simning Fredrik Rosenholm 200 bröst 1993
294 Simning Lagkapp herrar 4×200 1993
295 Simning Anders Holmertz 400 fritt 1993
296 Simning Anders Holmertz 200 medley 1993
297 Simning Anders Holmertz 200 fritt 1993
298 Simning Lagkapp herrar 4×100 medley 1993
299 Simning Anders Holmertz I: 100 1993
300 Simning Anders Holmertz I: 400 1993
301 Simning Anders Holmertz I: 100 medley 1993
302 Simning Anders Holmertz I: 200 1993
303 Brottning Lag-SM herrar fristil 1994
304 Simning Lagkapp herrar I: 4×200 1994
305 Simning Anders Holmertz I: 400 1994
306 Simning Fredrik Rosenholm I: 200 bröst 1994
307 Simning Lena Eriksson I: 200 bröst 1994
308 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 1994
309 Simning Anders Holmertz I: 100 1994
310 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 medley 1994
311 Simning Anders Holmertz I: 200 1994
312 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1994
313 Brottning Martin Lidberg fristil 1994
314 Friidrott Malin Ewerlöf 4 km 1994
315 Friidrott lag terräng män 12 km 1994
316 Friidrott Anders Szalkai maraton 1994
317 Handboll Ute-SM kvinnor handboll 1994
318 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1994
319 Simning Lagkapp herrar 4×200 1994
320 Simning Anders Holmertz 400 fritt 1994
321 Simning Louise Jöhncke 100 fritt 1994
322 Simning Lena Eriksson 200 bröst 1994
323 Simning Anders Holmertz 100 fritt 1994
324 Simning Louise Jöhncke 100 fjäril 1994
325 Simning Lagkapp damer 4×100 fritt 1994
326 Simning Anders Holmertz 200 fritt 1994
327 Simning Lagkapp damer 4×100 medley 1994
328 Simning Lagkapp herrar 4×100 medley 1994
329 Friidrott Sören Tallhem kula 1994
330 Friidrott Patrik Thavelin höjd 1994
331 Simning Lagkapp herrar I: 4×200 1995
332 Simning Lagkapp damer I: 4×50 medley 1995
333 Simning Fredrik Letzler I: 50 fritt 1995
334 Simning Anders Holmertz I: 400 m fritt 1995
335 Simning Lena Eriksson I: 200 bröst 1995
336 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 1995
337 Simning Fredrik Letzler I: 100 m fritt 1995
338 Simning Louise Jöhncke I: 200 fritt 1995
339 Simning Anders Holmertz I: 200 m fritt 1995
340 Friidrott Marika Johansson I: 200 1995
341 Friidrott Åsa Carlsson I: 400 1995
342 Bordtennis Pernilla Pettersson/Heléne Gustafsson damdubbel 1995
343 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1995
344 Brottning Sandor Csergö fristil 1995
345 Brottning Martin Lidberg fristil 1995
346 Friidrott lag terräng män 12 km 1995
347 Handboll Ute-SM kvinnor handboll 1995
348 Friidrott Stafett damer 4×400 1995
349 Friidrott Stafett herrar 4×1500 1995
350 Simning Lagkapp herrar 4×200 1995
351 Simning Anders Holmertz 400 m fritt 1995
352 Simning Fredrik Letzler 100 m fritt 1995
353 Simning Fredrik Rosenholm 200 m bröst 1995
354 Friidrott Kent Larsson kula 1995
355 Friidrott Claes Albihn 110 m häck 1995
356 Simning Anders Holmertz 200 m fritt 1995
357 Simning Stefan Scherling 100 m bröst 1995
358 Friidrott Jonny Petrén 3000 hinder 1995
359 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1995
360 Simning Louise Jöhncke 200 m fritt 1995
361 Simning Fredrik Letzler 50 m fritt 1995
362 Simning Anders Holmertz 200 medley 1995
363 Simning Lagkapp herrar 4×100 medley 1995
364 Friidrott Åsa Carlsson 400 m häck 1995
365 Friidrott Carl-Johan Alm stav 1995
366 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1995
367 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1995
368 Simning Anders Holmertz I: 400 m fritt 1996
369 Simning Anders Holmertz I: 100 m fritt 1996
370 Simning Anders Holmertz I: 200 m fritt 1996
371 Friidrott Åsa Carlsson I: 400 1996
372 Friidrott Patrik Thavelin I: höjd 1996
373 Bordtennis Pernilla Pettersson/Heléne Gustafsson damdubbel 1996
374 Bordtennis Pernilla Pettersson damsingel 1996
375 Brottning Roger Lundholm grekromersk 1996
376 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1996
377 Brottning Sandor Csergö fristil 1996
378 Brottning Johnny Åbom fristil 1996
379 Friidrott Idris Ibrahim 12 km 1996
380 Friidrott Anders Szalkai maraton 1996
381 Friidrott Stafett damer 4×800 1996
382 Friidrott Stafett damer 4×400 1996
383 Friidrott Stafett herrar 4×1500 1996
384 Handboll Ute-SM kvinnor handboll 1996
385 Simning Lagkapp herrar 4×200 fritt 1996
386 Simning Lena Eriksson 200 m bröst 1996
387 Simning Anders Holmertz 400 m fritt 1996
388 Simning Fredrik Rosenholm 200 m bröst 1996
389 Simning Anders Holmertz 100 m fritt 1996
390 Simning Anders Holmertz 200 m fritt 1996
391 Simning Anders Holmertz 200 medley 1996
392 Simning Louise Jöhncke 200 m fritt 1996
393 Simning Lena Eriksson 100 m bröst 1996
394 Friidrott Claes Albihn 110 m häck 1996
395 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1996
396 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1996
397 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1996
398 Friidrott Malin Ewerlöf I: 1500 1997
399 Friidrott Johnny Jönsson I: 1500 1997
400 Bordtennis Pernilla Pettersson damsingel 1997
401 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1997
402 Brottning Martin Lidberg fristil 1997
403 Simning Anders Holmertz I: 100 fritt 1997
404 Simning Lagkapp herrar I: 4×50 medley 1997
405 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 fritt 1997
406 Simning Jonas Åkesson I: 50 fritt 1997
407 Simning Anders Holmertz I: 400 fritt 1997
408 Simning Peter Aronsson I: 200 bröst 1997
409 Simning Lena Eriksson I: 200 bröst 1997
410 Friidrott Anders Szalkai maraton 1997
411 Friidrott Stafett damer 4×800 1997
412 Friidrott Stafett herrar 4×1500 1997
413 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 1997
414 Simning Fredrik Rosenholm 200 bröst 1997
415 Friidrott Sören Tallhem kula 1997
416 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1997
417 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1997
418 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1997
419 Friidrott Sören Tallhem I: kula 1998
420 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 1998
421 Friidrott Henrik Värendh I: 60 m häck 1998
422 Friidrott Malin Ewerlöf I: 1500 m 1998
423 Simning Lagkapp herrar I: 4×50 medley 1998
424 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 fritt 1998
425 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 medley 1998
426 Simning Tobias Marklund I: 200 rygg 1998
427 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 1998
428 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1998
429 Friidrott Anders Szalkai maraton 1998
430 Friidrott Jennie Åkerberg maraton 1998
431 Simning Peter Aronsson 200 bröst 1998
432 Friidrott Sören Tallhem kula 1998
433 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1998
434 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1998
435 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1998
436 Brottning Johnny Åbom fristil 1998
437 Brottning Mikael Axelsson fristil 1998
438 Friidrott Maria Richtnér I: femkamp 1999
439 Friidrott Sören Tallhem I: kula 1999
440 Friidrott Patrik Johansson I: 3000 m 1999
441 Tyngdlyftning Per Nilsson 62,5 kg 1999 stöt
442 Tyngdlyftning Per Nilsson 62,5 kg 1999 sammanlagt
443 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1999 ryck
444 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1999 stöt
445 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 1999 sammanlagt
446 Tyngdlyftning Stefan Karlsson 105 kg 1999 ryck
447 Tyngdlyftning Stefan Karlsson 105 kg 1999 stöt
448 Tyngdlyftning Stefan Karlsson 105 kg 1999 sammanlagt
449 Simning Louise Jöhncke I: 100 m fritt 1999
450 Simning Lagkapp herrar I: 4×100 1999
451 Simning Lagkapp damer I: 4×50 medley 1999
452 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 1999
453 Brottning Martin Lidberg grekromersk 1999
454 Friidrott Stafett herrar 4×1500 1999
455 Simning Louise Jöhncke 100 m fritt 1999
456 Simning Emma Igelström 200 m bröst 1999
457 Friidrott Maria Richtnér sjukamp 1999
458 Friidrott Malin Ewerlöf 800 m 1999
459 Friidrott Malin Ewerlöf 1500 m 1999
460 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 1999
461 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 1999
462 Brottning Eddy Bengtsson fristil 1999
463 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2000 ryck
464 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2000 stöt
465 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2000 sammanlagt
466 Simning Emma Igelström 200 bröst 2000
467 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2000
468 Brottning Samuel Manukian grekromersk 2000
469 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2000
470 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2000
471 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2000
472 Brottning Eddy Bengtsson grekromersk 2000
473 Bordtennis Lag-SM damer bordtennis 2000
474 Friidrott Malin Ewerlöf 4 km 2000
475 Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2000
476 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2000
477 Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2000
478 Friidrott Maria Richtnér sjukamp 2000
479 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 2000
480 Tyngdlyftning Lag-SM herrar tyngdlyftning 2000
481 Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2001
482 Simning Emma Igelström I: 100 bröst 2001
483 Friidrott Patrik Johansson I: 1500 m 2001
484 Tyngdlyftning Thomas Almgren 62 kg 2001 ryck
485 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2001 ryck
486 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2001 stöt
487 Tyngdlyftning Björn Falkland 69 kg 2001 sammanlagt
488 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 94 kg 2001 ryck
489 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 94 kg 2001 stöt
490 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 94 kg 2001 sammanlagt
491 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2001
492 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2001
493 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2001
494 Brottning Eddy Bengtsson grekromersk 2001
495 Friidrott Mattias Persson 12 km 2001
496 Friidrott lag terräng män 12 km 2001
497 Friidrott Anders Szalkai maraton 2001
498 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2001
499 Friidrott Henrik Skoog 3000 hinder 2001
500 Friidrott Henrik Skoog 5000 m 2001
501 Friidrott Mattias Sunneborn I: längd 2002
502 Tyngdlyftning Christer Koivula 62 kg 2002 ryck
503 Tyngdlyftning Christer Koivula 62 kg 2002 stöt
504 Tyngdlyftning Christer Koivula 62 kg 2002 sammanlagt
505 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 105 kg 2002 stöt
506 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar 105 kg 2002 sammanlagt
507 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2002 ryck
508 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2002 stöt
509 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2002 sammanlagt
510 Friidrott Maria Richtnér I: femkamp 2002
511 Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2002
512 Simning Emma Igelström I: 200 bröst 2002
513 Simning Emma Igelström I: 100 bröst 2002
514 Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2002
515 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2002
516 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2002
517 Friidrott Andrus Klaar tiokamp 2002
518 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2002
519 Simning Emma Igelström 50 bröst 2002
520 Simning Emma Igelström 100 bröst 2002
521 Simning Emma Igelström 200 bröst 2002
522 Simning Emma Igelström 200 medley 2002
523 Friidrott Mattias Sunneborn längd 2002
524 Friidrott Henrik Skoog 5000 m 2002
525 Brottning Reza Madadi fristil 2002
526 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2003 ryck
527 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2003 stöt
528 Tyngdlyftning Stina Sundström dam 2003 sammanlagt
529 Tyngdlyftning Per Nilsson 69 kg 2003 ryck
530 Tyngdlyftning Per Nilsson 69 kg 2003 stöt
531 Tyngdlyftning Per Nilsson 69 kg 2003 sammanlagt
532 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2003 ryck
533 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2003 stöt
534 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2003 sammanlagt
535 Bordtennis Nina Vakkila/Marie Olsson damdubbel 2003
536 Friidrott Flo Jonsson I: 1500 2003
537 Simning Emma Igelström I: 50 bröst 2003
538 Simning Emma Igelström I: 200 bröst 2003
539 Simning Emma Igelström I: 100 bröst 2003
540 Simning Emelie Kierkegaard I: 50 rygg 2003
541 Brottning Hamid Mokhtarzadeh grekromersk 2003
542 Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2003
543 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2003
544 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2003
545 Friidrott stafett damer 4×800 2003
546 Simning Emma Igelström 200 bröst 2003
547 Simning Emma Igelström 50 bröst 2003
548 Simning Emma Igelström 100 bröst 2003
549 Simning Johanna Sjöberg 100 fritt 2003
550 Friidrott Patrik Johansson 1500 m 2003
551 Friidrott Andrus Klaar tiokamp 2003
552 Brottning Reza Madadi fristil 2003
553 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2003
554 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2004 stöt
555 Brottning Ida Hellström dam 2004
556 Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2004
557 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2004
558 Brottning Martin Lidberg grekromersk 2004
559 Friidrott Thomas Nikitin I: 400 2004
560 Simning Johanna Sjöberg I: 100 fjäril 2004
561 Simning Johanna Sjöberg I: 100 fritt 2004
562 Simning Johanna Sjöberg I: 200 fjäril 2004
563 Friidrott Henrik Skoog 4 km 2004
564 Cykel Fredrik Kessiakoff Mtb 2004
565 Simning Johanna Sjöberg 100 fritt 2004
566 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2004
567 Friidrott Henrik Skoog 3000 hinder 2004
568 Friidrott Flo Jonsson 1500 m 2004
569 Brottning Kakhaber Mgrbrisjvilij fristil 2004
570 Tyngdlyftning Christian Kraft 85 kg 2005 ryck
571 Tyngdlyftning Christian Kraft 85 kg 2005 stöt
572 Tyngdlyftning Christian Kraft 85 kg 2005 sammanlagt
573 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2005 ryck
574 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2005 stöt
575 Tyngdlyftning Jim Gyllenhammar +105 kg 2005 sammanlagt
576 Friidrott Thomas Nikitin I: 400 2005
577 Friidrott Flo Jonsson I: 1500 2005
578 Simning Johanna Sjöberg I: 100 fjäril 2005
579 Simning Lagkapp damer I: 4×50 medley 2005
580 Brottning Hamid Mokhtarzadeh grekromersk 2005
581 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2005
582 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2005
583 Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2005
584 Friidrott lag terräng män 4 km 2005
585 Friidrott Malin Ewerlöf maraton 2005
586 Simning Johanna Sjöberg 100 fjäril 2005
587 Simning Lagkapp damer 4×100 medley 2005
588 Friidrott stafett damer 3×1500 2005
589 Brottning Kakhaber Mgrbrisjvilij fristil 2005
590 Tyngdlyftning Jennie Vellner dam 2006 ryck
591 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2006
592 Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2006
593 Friidrott Henrik Skoog 4 km 2006
594 Friidrott Henrik Skoog 12 km 2006
595 Friidrott Kent Claesson maraton 2006
596 Simning Johanna Sjöberg 100 fritt 2006
597 Simning Lagkapp damer 4×100 medley 2006
598 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2006
599 Cykel Fredrik Kessiakoff mtb 2006
600 Friidrott Stafett herrar 4×100 m 2006
601 Simning Konstantin Sundin I: 200 rygg 2006
602 Simning Stina Gardell I: 200 medley 2006
603 Friidrott Thomas Nikitin I: 400 2007
604 Brottning Theo Thounousidis grekromersk 2007
605 Friidrott lag terräng män 4 km 2007
606 Friidrott Kent Claesson maraton 2007
607 Simning Konstantin Sundin 200 rygg 2007
608 Simning Carin Möller 100 rygg 2007
609 Simning Konstantin Sundin 100 rygg 2007
610 Simning Carin Möller 200 rygg 2007
611 Friidrott Lilian Magnusson 10 000 m 2007
612 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2007
613 Friidrott Thomas Nikitin 400 m 2007
614 Simning Stina Gardell I: 200 medley 2007
615 Brottning Ara Abrahamian grekromersk 2008
616 Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2008
617 Brottning Mohammad Babulfath grekromersk 2008
618 Bordtennis Malin Pettersson damdubbel 2008
619 Bordtennis Mikael Zöögling/Malin Pettersson mixed dubbel 2008
620 Simning Carin Möller 200 rygg 2008
621 Friidrott Leif Arrhenius diskus 2008
622 Friidrott Thomas Nikitin 400 häck 2008
623 Friidrott Thomas Nikitin 400 m 2008
624 Friidrott Henrik Skoog halvmaraton 2008
625 Simning Konstantin Sundin I: 100 rygg 2008
626 Simning Stina Gardell I: 200 medley 2008
627 Brottning Jimmy Lidberg fristil 2008
628 Friidrott Erica Jarder I: längd 2009
629 Brottning Jimmy Samuelsson grekromersk 2009
630 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2009
631 Friidrott Moa Hjelmer I: 200 2009
632 Friidrott Olle Walleräng I: 1500 2009
633 Friidrott stafett damer I: 4×200 2009
634 Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2009
635 Friidrott lag terräng män 4 km 2009
636 Friidrott stafett damer 3×1500 2009
637 Friidrott Niklas Arrhenius kula 2009
638 Friidrott Thomas Nikitin 400 häck 2009
639 Friidrott Olle Walleräng 5000 m 2009
640 Brottning Eddie Svensson fristil 2009
641 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2009
642 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2010
643 Brottning Frunze Harutyunyan grekromersk 2010
644 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2010
645 Friidrott stafett damer I: 4×200 2010
646 Brottning Jimmy Lidberg grekromersk 2010
647 Bordtennis Jan-Ove Waldner herrsingel 2010
648 Friidrott Olle Walleräng 4 km 2010
649 Friidrott lag terräng män 4 km 2010
650 Brottning Lag-SM herrar grekromersk 2010
651 Friidrott stafett damer 3×1500 2010
652 Friidrott Niklas Arrhenius kula 2010
653 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2010
654 Friidrott Thomas Nikitin 400 häck 2010
655 Friidrott Karim Mohammadi 800 m 2010
656 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2011
657 Friidrott Nil de Oliveira I: 400 2011
658 Friidrott stafett damer I: 4×200 2011
659 Friidrott Stafett herrar I: 4×200 2011
660 Bordtennis Anthony Tran/Daniela Moskovits mixed dubbel 2011
661 Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2011
662 Friidrott Anders Szalkai 100 km 2011
663 Friidrott Daniel Woldu maraton 2011
664 Friidrott stafett damer 4×100 2011
665 Friidrott Stafett herrar 4×400 2011
666 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2011
667 Simning Stina Gardell 400 medley 2011
668 Friidrott Niklas Arrhenius kula 2011
669 Friidrott Nil de Oliveira 100 m 2011
670 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2011
671 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2011
672 Friidrott Moa Hjelmer 200 m 2011
673 Simning Stefan Nystrand I: 50 fritt 2011
674 Simning Stefan Nystrand I: 50 fjäril 2011
675 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2012
676 Friidrott Johan Svensson I: 800 2012
677 Friidrott Erica Jarder I: längd 2012
678 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2012
679 Friidrott stafett damer I: 4×200 2012
680 Friidrott Stafett herrar I: 4×200 2012
681 Brottning Frunze Harutyunyan grekromersk 2012
682 Friidrott Fredrik Uhrbom maraton 2012
683 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2012
684 Simning Petros Katsampanis 100 bröst 2012
685 Simning Stefan Nystrand 50 fritt 2012
686 Simning Petros Katsampanis 200 bröst 2012
687 Simning Stina Gardell 400 medley 2012
688 Friidrott Leif Arrhenius kula 2012
689 Friidrott Moa Hjelmer 100 m 2012
690 Friidrott Nil de Oliveira 100 m 2012
691 Friidrott Erica Jarder längd 2012
692 Friidrott Johan Svensson 800 m 2012
693 Friidrott Moa Hjelmer 200 m 2012
694 Friidrott Nil de Oliveira 200 m 2012
695 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2012
696 Friidrott Stafett herrar 4×100 2012
697 Friidrott Stafett herrar 4×400 2012
698 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2012
699 Simning Stefan Nystrand I: 50 fritt 2012
700 Friidrott Angelica Ström I: tresteg 2013
701 Friidrott Leif Arrhenius I: kula 2013
702 Friidrott Erica Jarder I: längd 2013
703 Friidrott Nil de Oliveira I: 200 2013
704 Bordtennis Anthony Tran mixed dubbel 2013
705 Friidrott Stafett herrar 4×100 2013
706 Friidrott Stafett herrar 4×800 2013
707 Friidrott Stafett herrar 4×400 2013
708 Simning Stina Gardell 400 medley 2013
709 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2013
710 Simning Stina Gardell 200 medley 2013
711 Friidrott Leif Arrhenius kula 2013
712 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2013
713 Friidrott Niklas Arrhenius diskus 2013
714 Friidrott Erica Jarder längd 2013
715 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2014
716 Friidrott Nil de Oliveira I: 200 2014
717 Brottning Vahan Juharyan grekromersk 2014
718 Friidrott Stafett herrar 4×800 2014
719 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2014
720 Friidrott Daniel Woldu maraton 2014
721 Tyngdlyftning Zita Cseh dam 2014 stöt
722 Tyngdlyftning Zita Cseh dam 2014 sammanlagt
723 Simning Michelle Coleman 200 rygg 2014
724 Simning Stina Gardell 400 medley 2014
725 Simning Michelle Coleman 100 rygg 2014
726 Simning Lagkapp damer 4×100 medley 2014
727 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2014
728 Brottning Kim Stenberg fristil 2014
729 Friidrott Leif Arrhenius kula 2014
730 Friidrott Isabelle Eurenius 100 m 2014
731 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2014
732 Friidrott Erica Jarder längd 2014
733 Friidrott Nil de Oliveira 200 m 2014
734 Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2014
735 Simning Michelle Coleman I: 200 rygg 2014
736 Simning Michelle Coleman I: 50 rygg 2014
737 Friidrott lag terräng män 4 km 2014
738 Friidrott lag terräng män 12 km 2014
739 Friidrott Leif Arrhenius I: kula 2015
740 Friidrott Erica Jarder I: längd 2015
741 Friidrott Nil de Oliveira I: 200 2015
742 Friidrott Johan Walldén I: 1500 2015
743 Friidrott Stafett herrar I: 4×200 2015
744 Bordtennis Jennifer Jonsson damsingel 2015
745 Bordtennis Jennifer Jonsson/Stina Zetterström damdubbel 2015
746 Brottning Frunze Harutyunyan grekromersk 2015
747 Friidrott Stafett herrar 4×800 2015
748 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2015
749 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2015
750 Simning Stina Gardell 400 medley 2015
751 Cykel Calle Friberg mtb 2015
752 Friidrott Elias Håkansson slägga 2015
753 Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2015
754 Friidrott Daniel Ståhl kula 2015
755 Friidrott lag terräng kvinnor 8 km 2015
756 Simning Stina Gardell I: 400 medley 2015
757 Brottning Abulaziz Hussein grekromersk 2016
758 Friidrott Leif Arrhenius I: kula 2016
759 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2016
760 Friidrott Elin Westerlund I: 60 häck 2016
761 Friidrott Erica Jarder I: längd 2016
762 Friidrott Stafett damer 4×100 2016
763 Friidrott Stafett herrar 4×800 2016
764 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2016
765 Simning Lagkapp damer 4×100 fritt 2016
766 Simning Michelle Coleman 200 rygg 2016
767 Simning Stina Gardell 400 medley 2016
768 Simning Lagkapp damer 4×200 fritt 2016
769 Simning Michelle Coleman 400 fritt 2016
770 Simning Michelle Coleman 100 fritt 2016
771 Brottning Vahan Juharyan fristil 2016
772 Friidrott Lag-SM herrar friidrott 2016
773 Friidrott Malin Liljestedt 10 000 m 2016
774 Friidrott Daniel Ståhl kula 2016
775 Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2016
776 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2016
777 Friidrott Gladys Bamane 200 m 2016
778 Friidrott Elin Westerlund 100 häck 2016
779 Friidrott lag terräng män 12 km 2016
780 Simning Lagkapp damer I: 4×200 fritt 2016
781 Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2016
782 Simning Emma Wahlström I: 200 2016
783 Simning Michelle Coleman I: 100 fritt 2016
784 Simning Lagkapp damer I: 4×100 medley 2016
785 Friidrott Daniel Ståhl I: kula 2017
786 Friidrott Gladys Bamane I: 200 2017
787 Friidrott Stafett herrar I: 4×200 2017
788 Friidrott Stafett damer 4×100 2017
789 Friidrott Mikaela Larsson maraton 2017
790 Friidrott Robel Fshia 10 km 2017
791 Simning Lagkapp damer 4×100 fritt 2017
792 Simning Michelle Coleman 200 rygg 2017
793 Simning Michelle Coleman 100 rygg 2017
794 Simning Lagkapp damer 4×200 fritt 2017
795 Simning Emma Sundstedt 1500 fritt 2017
796 Friidrott Lag-SM damer friidrott 2017
797 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2017
798 Friidrott Aina Griksaite tresteg 2017
799 Friidrott Elin Westerlund 100 häck 2017
800 Friidrott Leif Arrhenius kula 2017
801 Friidrott lag terräng män 12 km 2017
802 Simning Emma Sundstedt I: 1500 2017
803 Friidrott Niklas Arrhenius I: kula 2018
804 Friidrott Irene Ekelund I: 60 m 2018
805 Friidrott Aina Griksaite I: tresteg 2018
806 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 2018
807 Friidrott Kalle Berglund I: 1500 2018
808 Bordtennis Ellen Holmsten damdubbel 2018
809 Friidrott Stafett damer 4×100 2018
810 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2018
811 Friidrott Mikaela Larsson maraton 2018
812 Brottning Abdullatif Khaivi fristil 2018
813 Friidrott Aina Griksaite tresteg 2018
814 Friidrott Daniel Ståhl kula 2018
815 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2018
816 Friidrott Elin Westerlund 100 häck 2018
817 Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2018
818 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2018
819 Friidrott Kalle Berglund 5000 m 2018
820 Friidrott lag terräng män 4 km 2018
821 Friidrott lag terräng män 12 km 2018
822 Simning Michelle Coleman I: 50 fritt 2018
823 Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2018
824 Simning Michelle Coleman I: 100 fritt 2018
825 Simning Michelle Coleman I: 50 rygg 2018
826 Friidrott Lisa Havell I: 3000 2019
827 Friidrott Irene Ekelund I: 60 m 2019
828 Friidrott Robel Fshia halvmaraton 2019
829 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2019
830 Friidrott Mikaela Larsson maraton 2019
831 Friidrott Robel Fshia 10 km 2019
832 Friidrott Lag-SM damer friidrott 2019
833 Simning Michelle Coleman 100 rygg 2019
834 Simning Emma Sundstedt 400 fritt 2019
835 Simning Emma Sundstedt 800 fritt 2019
836 Simning Emma Sundstedt 1500 fritt 2019
837 Friidrott Irene Ekelund 100 m 2019
838 Friidrott Ásdís Hjálmsdottir spjut 2019
839 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2019
840 Friidrott Kalle Berglund 1500 m 2019
841 Friidrott Emma Tuvesson 100 häck 2019
842 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2019
843 Friidrott Irene Ekelund 200 m 2019
844 Friidrott Mohammad Reza 4 km 2019
845 Friidrott lag terräng män 4 km 2019
846 Friidrott lag terräng män 10 km 2019
847 Simning Robin Hansson I: 200 fritt 2019
848 Simning Michelle Coleman I: 50 fritt 2019
849 Simning Michelle Coleman I: 100 rygg 2019
850 Simning Michelle Coleman I: 200 rygg 2019
851 Simning Isak Eliasson I: 1500 fritt 2019
852 Simning Michelle Coleman I: 100 fritt 2019
853 Simning Michelle Coleman I: 50 rygg 2019
854 Friidrott Elias Håkansson I: vikt 2020
855 Friidrott Moa Hjelmer I: 200 m 2020
856 Friidrott Moa Hjelmer I: 400 m 2020
857 Friidrott Ásdís Hjálmsdóttir Annerud spjut 2020
858 Friidrott Moa Hjelmer 400 m 2020
859 Friidrott Daniel Ståhl diskus 2020
860 Friidrott Moa Hjelmer 200 m 2020
861 Friidrott Stafett herrar 4×800 2020
862 Friidrott Stafett herrar 4×1500 2020
863 Friidrott Mohammad Reza 4 km 2020
864 Friidrott lag terräng män 4 km 2020
865 Friidrott lag terräng män 10 km 2020
866 Friidrott lag terräng kvinnor 4 km 2018 (tilldelat 2020)
867 Friidrott lag terräng kvinnor 8 km 2018 (tilldelat 2020)
Meny